راه اندازی صفحه github موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری

با منظور سهولت در دسترسی به پروژه ها و کدها و تجمیع در یک Repository معتبر ، صفحه اختصاصی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری در github راه اندازی شد. دانشجویان گرامی می توانند با مراجعه به این صفحه از کدهای متن باز منتشر شده استفاده نمایید. دانشجویان گرامی می توانند جهت مشارکت در این Repository از طریق صفحه ارتباط با ما با کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار نمایند.


بهینه سازی مد های Quiz و Adobe Connect در مودل

در راستای ارائه سرویس هر چه بهتر به دانشجویان و اساتید گرامی تغییرات متعددی در سامانه LMS که از هسته مودل در این بخش استفاده می شود انجام شده که این بهینه سازی ها در بخش های گوناگون از جمله مدهای Quiz و Adobe Connect می باشد ، بعنوان مثال افزونه شمارنده زنده زمان تا شروع هر آزمون به صورت جداگانه و با فرمت  روز - ساعت - دقیقه - ثانیه و همچنین در ادوبی کانکت مواردی مانند دریافت خروجی mp4 کلاس و یا نمایش جمع ساعت کلاس برگزار شده ادوبی کانکت در سامانه LMS  بهمراه نمایش لیست لینک های رکورد شده کلاسی بصورت اتوماتیک و ... امیدواریم بتوانیم سرویس شایسته ای را به دانشجویان و اساتید گرامی ارائه دهیم.


بسته حمایتی ۶۰ گیگ اینترنت دانشجویی جهت کلاس های مجازی

پیرو اطلاعیه های قبلی در سایت اصلی و همچنین شبکه های مجازی مرتبط به موسسه ، بسته ۶۰ گیگابایتی اینترنت آموزش مجازی برای دانشجویان توسط وزارت ارتباطات و فناوری در نظر گرفته شده است. دانشجویان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات و ثبت نام به سایت ictgifts.ir مراجعه نمایید. لازم به ذکر است این روش جایگزین رایگان بودن سایت های دانشگاهی خواهد شد و مهلت اعلام شده تا 9 اسفند می باشد.


امکان دسترسی دانشجویان به محتواهای درسی ترم گذشته

به منظور رفاه حال دانشجویان گرامی تمام محتواهای آموزشی ترم گذشته بر روی سرور های موسسه حفظ شده است تا در صورتی که تدریس هایی بتواند به یادگیری هر چه بهتر مبحث درسی کمک نماید در اختیار دانشجویان گرامی قرار گیرد. در صورتی که به محتواهای ترم گذشته نیاز دارید لازم است درخواست از طریق استاد درس و سپس آموزش موسسه به واحد فناوری اطلاعات ارجاع داده شود تا در کمترین زمان محتواها در اختیار شما دانشجویان گرامی قرار گیرد.


شروع ترم مجازی نیم سال دوم 1400-1399 (بهمن 99)

با شروع ترم مجازی نیم سال دوم 1400-1399 (بهمن 99) ، تیم فناوری اطلاعات موسسه با همکاری پشتیبانان مجازی سرویس دهی کلاس ها را شروع کرده است. تمامی زیرساخت های نرم افزاری مورد استفاده در بخش کلاس های برخط و سامانه LMS جهت این ترم به روزرسانی شده است. دانشجویان گرامی هر گونه سوال ، پیشنهاد و انتقادات خود را از طریق شماره های قید شده در صفحه راهنمای آموزش مجازی به اطلاع پشتیبانان سیستم برسانند تا در اسرع وقت موارد پیگیری شود. تمام تلاش ما ارائه بهترین سرویس است و امیدواریم در این مسیر بتوانیم خدمات شایسته ای را ارائه دهیم.


اتمام توسعه Flash Player توسط ادوبی و عدم پشتیبانی مرورگر ها

با توجه به اتمام توسعه نرم افزار Flash Player توسط شرکت ادوبی و عدم پشتیبانی مرورگر ها از این نرم افراز امکان مشاهده محتوای Flash از سال 2021 وجود ندارد. لذا در صورتی که از این نرم افزار به منظور ورود و یا مشاهده فایل های ضبط شده استفاده می شده است ،  آخرین نسخه افزونه adobe connect را جهت سیستم عامل ویندوز با مراجعه به بخش راهنمای آموزش مجازی  دریافت و نصب نمایید. همچنین امکان استفاده دانشجویان از نسخه مرورگر نیز جهت ورود به کلاس و یا مشاهده فایل های ضبط شده نیز در سامانه مجازی موسسه وجود دارد.


برگزاری آزمون های آنلاین در سامانه LMS

با آرزوی موفقیت برای دانشجویان گرامی به اطلاع می رساند آزمون های آنلاین در سامانه LMS در حال برگزاری می باشد. لازم به ذکر است جهت ثبات سرویس دهی و پایداری هر چه بیشتر سرویس ها در بازه امتحانات ، واحد فناوری اطلاعات اقدام به بروز رسانی های متفاوت و بهینه سازی ساختار سامانه نموده است. همچنین افزونه هایی مانند شمارنده زمان تا شروع آزمون بصورت اختصاصی به سامانه اضافه گردید تا شما دانشجویان گرامی از زمان دقیق برگزاری هر آزمون مطلع شوید.


نسخه فارسی Adobe Connect

در راستای ارائه سرویس هر چه بهتر به دانشجویان و اساتید گرامی نسخه فارسی شده نرم افزار Adobe Connect به منظور سهولت دسترسی در حال آماده سازی جهت  نیمسال دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹  می باشد. لازم به ذکر است که قبل از این به منظور تایپ فارسی و برخی مشکلات دیگر افزونه هایی ارائه شده بود که در ویرایش فارسی شده پشتیبانی کامل از زبان فارسی انجام شده است (نسخه مرورگر - Browser).  به پیوست این خبر تصاویری از محیط فارسی شده جهت مشاهده شما ارسال شده است. تا این لحظه 60 درصد از پروژه فارسی سازی به اتمام رسیده است.


bigbluebutton فارسی و لینک شده به مودل

به منظور ارائه سرویس هر چه بهتر به دانشجویان و اساتید گرامی جدیدترین نسخه از نرم افزار BigBlueButton توسط واحد فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری به صورت اختصاصی و با customize ویژه در سامانه LMS قابل دسترس می باشد. این نرم افزار بصورت کامل آماده سرویس و  پشتیبان سرویس ادوبی کانکت می باشد. همچنین یک ویدئو کامل آموزشی جهت اشنایی با محیط کاری BigBlueButton آماده شده است که می توانید از طریق این لینک ملاحظه فرمایید.


ارتقا و فعال سازی SSL در Adobe Connect

به منظور ارائه سرویس هر چه بهتر ، نسخه های ادوبی کانکت سامانه برگزای کلاس و همچنین سامانه وبینار به ویرایش جدید ارتقا یافت. پروتکل SSL نیز بر روی هر دو سامانه فعال و نصب گردید و اتصال به application و نسخه browser از طریق SSL امکان پذیر می باشد. در همین راستا در صورتی که از نسخه Borwser نیز دانشجویان و اساتید گرامی وارد کلاس آنلاین شوند امکان فعال سازی میکروفن و ... را نیز خواهند داشت. با عنایت به اینکه تمام زیر ساخت های آموزش مجازی در سرورهای داخلی موسسه نصب و پیکربندی شده است تلاش ما بر این است در سریعترین زمان و در حد توان بهترین خدمات را به دانشجویان و اساتید گرامی ارائه دهیم.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  صفحات