شناسایی بدافزار Btosjs.info - هدایت مرورگر به ww9


تاریخ ثبت : ۲۱-۰۷-۹۴    موضوع : اخبار فناوری    امتیاز: 5 از 5  ( مجموع آرا : 1)
بازدید : ۲۳۰۶

به گزارش واحد فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری بدافزاری به نام  Btosjs.info که با نام هایی مانند  ww6.js.btosjs.info و ww6.js.btosjs.info نیز شناخته میشود با تغییر آدرس پیش فرض مرورگرهای کاربران آنها را به صفحات مخرب هدایت می نماید. همچنین با اضافه کردن ww9 به ابتدای آدرس سایت ها باعث عدم باز شدن صحیح یک آدرس میگردد. در این مطلب به روش حذف این بدافزار می پردازیم.


به منظور حذف این بدافزاز از روش های ذیل استفاده نمایید :

1 - وارد کنترل پنل ویندوز خود شوید و از بخش Add Remove Program و یا Uninstall or change a program بررسی نمایید اگر هرکدام نرم افزار های ذیل  در لیست وجود دارند اقدام به حذف آنها نمایید (و یا نرم افزار های ناسناخته و مشکوک) :

DownloadTerms 1.0, LessTabs, TidyNetwork.com, BrowserDefender, Selection Links, SimpleLyrics

 

2 - ریست کردن اطلاعات مرورگر : در تصویر ذیل مرورگر اینترنت اکسپلورر در مسیر Tools - Intertnet option - Advanced نمایش داده میشود که باز زدن گزینه Reset تنظیمات پیش فرض در مرورگر اعمال خواهد شد:

 

همچنین در مرورگر فایرفاکس از Tools به  Add-ons بروید و در بخش Extensions بررسی نمایید در لیست ضمیمه ها در صورت مشاهده نام های ذیل اقدام به حذف آنها نمایید :

DownloadTerms 1.0, LessTabs, TidyNetwork.com, WebCake

 

3 - استفاده از آنتی ویروس به روزرسانی شده و اسکن کامل سیستم و دریافت وصله های امنیتی سیستم عامل

 

4 - دریافت نرم افزار AdwCleaner  از سایت های دانلود که مختص به حذف برنامه های تبلیغاتی مزاحم از روی سیستم کاربران میباشد.

 

 کلمات کلیدی : Btosjs ، ww9 ، browser ، بدافزار ، مرورگر ، hijack ، صفحه پیش فرض ، redirect


ثبت نظر