باریک‌ترین هارددیسک خارجی یک ترابایتی جهان

باریک‌ترین هارددیسک خارجی یک ترابایتی جهان


تاریخ خبر : ۱۶-۱۰-۹۳    امتیاز: 4 از 5  ( مجموع آرا : 1)

شرکت سونی اعلام کرد باریک‌ترین هارددیسک خارجی جهان با ظرفیت داخلی یک ترابایت را که مبتنی بر فناوری HD-S1A ساخته شده است، برای نخستین بار وارد منطقه خاورمیانه می‌کند. به گزارش ایتنا به نقل از آی‌تی‌پی، این هارددیسک قابل حمل به انواع سیستم‌های امنیتی مجهز شده است و از مهم‌ترین ابزارهای به کار رفته روی آن می‌توان به محافظت با کلمه عبور  و پشتیبانی گیری  اشاره کرد.


این هارددیسک در رنگ‌های مشکی و نقره‌ای ساخته شده است و در حالی که ۱۵۵ گرم وزن و ۸.۷ میلیمتر ضخامت دارد، شرکت سونی آن را باریک‌ترین نوع خود در جهان می‌داند. نرم‌افزار Password Protection که روی این هارددیسک نصب شده است امنیت کامل برای اطلاعات داخلی را فراهم می‌کند و در صورت تمایل، کاربر به کمک آن می‌تواند برای هر یک از فولدرها به صورت جداگانه رمز عبور در نظر بگیرد.

 


نرم‌افزار Backup Manager نیز قادر است به صورت خودکار نسخه پشتیبان از اطلاعات را روی رایانه شخصی با فضای پردازش ابری ذخیره کند. نرم‌افزار دیگر موجود روی باریک‌ترین هارددیسک خارجی یک ترابایتی جهان امکان می‌دهد کاربر به صورت جداگانه نسخه پشتیبان بخشی از اطلاعات خود را تهیه کند یا آنکه اطلاعات ذخیره شده را مورد ویرایش قرار دهد.

این محصول نرم‌افزار دیگری با نام Data Transfer Accelerator را در خود جا داده است که به کمک آن می‌تواند سرعت انتقال اطلاعات به رایانه مبتنی بر سیستم ورودی USB ۳.۰ را به حداکثر رساند.پرتال فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری