اخبار ضد و نقیض از فیلتر شدن سه شبکه اجتماعی در ایران

در پی اتمام مهلت دادستان کشور به وزارت ارتباطات مبنی بر ساماندهی شبکههای اجتماعی موبایلی، دستور قضایی برای فیلترینگ این شبکهها به دستگاه مجری صادر شد. به گزارش ایتنا از مهر، حدود ۳ ماه پیش دادستان کل کشور در نامهای به وزارت ارتباطات خواستار ساماندهی استفاده از نرمافزارهای موبایلی و شبکه های اجتماعی شد و به این وزارتخانه یک ماه مهلت داده شد که این دستور را اجرایی کند.


باریک‌ترین هارددیسک خارجی یک ترابایتی جهان

شرکت سونی اعلام کرد باریکترین هارددیسک خارجی جهان با ظرفیت داخلی یک ترابایت را که مبتنی بر فناوری HD-S1A ساخته شده است، برای نخستین بار وارد منطقه خاورمیانه میکند. به گزارش ایتنا به نقل از آیتیپی، این هارددیسک قابل حمل به انواع سیستمهای امنیتی مجهز شده است و از مهمترین ابزارهای به کار رفته روی آن میتوان به محافظت با کلمه عبور  و پشتیبانی گیری  اشاره کرد.


اینترنت عامل اصلی افزایش بهره‌وری و افزایش ساعات کاری است

شاید بسیاری بر این باور باشند که اینترنت و فناوریهای مرتبط با آن باعث کاهش ساعتهای کاری شده، اما این چنین نیست. تحقیقات صورت گرفته نشان داده که اینترنت با وجود افزایش بهرهوری، ساعات کاری را نیز بالا برده است. موسسهی تحقیقاتی Pew، از میان افراد بالغ آنلاینی که به انجام شغلهای تمام وقت یا پارهوقت میپردازند، پرسوجو کرده که نتایج حاصل از آن بسیار قابل توجه است.


7 تلفن همراه که سال 2015 را تکان خواهند داد!

سال 2014 با تمام خوبي و بديهايش در حوزه تکنولوژي به پايان رسيد! اما در سال 2015 بايد منتظر چه محصولاتي باشيم؟ گجتهايي با سرعت بسيار بالا، ظاهر متفاوت، دوربينهاي قوي و باتريهايي فوق العاده؟ در سال جديد ميلادي، ميتوانيم شاهد پردازندههاي 64 بيتي براي اسمارت فونهاي اندرويدي باشيم. در اين ميان کوالکام، بزرگترين توليد کننده پردازندههاي موبايل، با شروع اين روند قصد دارد تا پردازندههاي 64 بيتي را به اسمارت فونهاي ميان رده نيز تزريق کند. اسنپدراگون 810، قلب تپنده اکثر پرچمداران سال 2015 خواهد بود


پرداخت جایزه 50,000 دلاری گوگل به هکرها

اگر دستی در دنیای هک و مسائل امنیتی دنیای سایبری داشته باشید، این روزها میتوانید به عنوان کسی که باگهای نرمافزاری و مشکلات امنیتی شرکتهای بزرگ را پیدا میکند، پول خوبی بدست آورید.در واقع حالا دیگر جایزه بگیری در دنیای امنیت سایبری تبدیل به منبع درآمدی برای بسیاری از افراد خلاق در سراسر دنیا شده است.


مایکروسافت نسخه موبایلی ویندوز ۱۰ را ویندوزموبایل ۱۰ می‌نامد

مایکروسافت با انتشار ویندوز ۱۰ نشان داد که نسل بعدی اکوسیستم خود را با تحولات زیادی روانهی بازار خواهد کرد. آخرین شنیدهها و مدارک حاکی است که مایکروسافت ویندوز ۱۰ برای گوشیهایهوشمند را ویندوز موبایل ۱۰ نامگذاری کرده است.


آشنایی با فیلترینگ هوشمند

موضوع کهنه تهیه فیلترینگ هوشمند، بهتازگی با اعلام ضرب‏الاجل قوه قضائیه به وزارت ارتباطات برای راه ‏اندازی یا ارائه برنامه درباره فیلترینگ هوشمند، وارد فاز جدی‏دتری شده است. طبق ایراد قوه قضائیه به وزارت ارتباطات از زمان مطرح شدن این موضوع، هیچ‏گاه تعریف مشخصی در این باره اعلام نشده و بهرغم سابقه طولانی هنوز اطلاعی از جزئیات این طرح در دست نیست. در همین راستا دوباره بحث برای انجام فیلترینگ هوشمند مورد توجه قرار گرفته است.


حمله به شرکت سونی از داخل شرکت

کارشناسان برجسته امنیت سایبری گفتند کره شمالی در پس هک شدن سیستمهای رایانهای استودیوی سونی پیکچرز نبوده و گزارش اف بی آی مبنی بر دست داشتن پیونگ یانگ در این حمله بی اعتبار است. به گزارش ایتنا، کارشناسان امنیت سایبری فاش کردند زنی به نام "لنا" از داخل استودیوی سونی سیستمهای این شرکت را هک کرده است. پلیس فدرال آمریکا(اف بی آی) هفته گذشته اعلام کرد، یافتههای جامعی را به دست آورده که نشان می دهد دولت کره شمالی در پس هک شدن سونی پیکچرز بوده است.


هکرها ۱۷ میلیون دلار از بانک‌های روسیه سرقت کردند

دو شرکت امنیتی تایید کردند که یک گروه هکری موفق شد دهها میلیون دلار پول را از بانکهای روسیه سرقت کند. به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، مرکز امنیتی Group-IB و شرکت Fox-IT اعلام کردند که گروه هکری Anunak عامل این سرقت بزرگ از بانکهای روسیه، اوکراین، بلاروس، گرجستان و دیگر کشورهای این منطقه محسوب میشود و البته این گروه سرقتهایی را هم از فروشگاههای زنجیرهای آمریکا و اروپا انجام داده است.


نحوه پیامک زدن باعث تغییر شکل انگشتان شما می‌شود

ارتباط جداناپذیری بین زندگی امروز و تکنولوژی پدید آمده که این ارتباط سلامتی انسان ها را نیز تحت شعاع قرار داده و می تواند تهدید جدی برای سلامت محسوب شود.به گزارش ایتنا از مهر، تلفنهای همراه در زندگی امروز نقشی برجسته و مهم را ایفا میکنند به طوری که بسیاری از الگوها و سبک زندگی انسانها را دستخوش تغییرات گستردهای کردهاند. این تغییرات بر سلامت انسانها نیز تاثیر میگذارند. تاکنون به کرات از تاثیر مخرب اسمارتفونها سخن گفته شده است، تاثیراتی مانند انزوا، افسردگی، کاهش دید چشم و ...


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  صفحات