موفقیت هوآوی در فروش گوشی هوشمند

شرکت هوآوری ، تولید کننده چینی دستگاه های همراه و تجهیزات مرتبط به آن ، اخیرا در گزارشی اعلام کرد که سهم بازار این شرکت در سال 2014 با افزایش همراه بوده و همین امر منجر به درآمد بالاتر برای آن شده است. در آمد این شرکت برای اولین بار در تاریخ خود با اختلاف زیادی از مرز 10 میلیارد دلار گذشت. در این گزارش اشاره شده است که هوآوری در سال 2014 بیش از 138 میلیون دستگاه همراه فروخته که نسبت به سال گذشته، از 7.8 درصد رشد برخوردار شده است. از این مقدار دستگاه فروخته شده، 75 میلیون دستگاه به حوزه تلفن های هوشمند تعلق دارد که این آمار 45 درصد رشد را نشان می دهد.


سامسونگ سکته مغزی را از طریق گوشی هوشمند تشخیص می دهد

گروهی از مهندسان فناوری اطلاعات در آزمایشگاه خلاقیت سامسونگ، موفق به طراحی یک دستگاه پوشیدنی به همراه یک اپلیکیشن شدهاند که میتواند با رصد امواج مغزی، احتمال وقوع سکته مغزی را پیشبینی کند. بسته حسگر و الگوریتم تشخیص فوری (Early Detection Sensor & Algorithm Package - EDSAP) امکان تشخیص سکته را از طریق امواج مغزی فراهم میآورد. این بسته با مجموعهای از حسگرها و یک الگوریتم ویژه، به افراد این امکان را میدهد تا با داشتن یک تلفن هوشمند یا تبلت، ضربان الکتریکی یا امواج مغزی را رصد کرده و به این ترتیب احتمال نزدیک بودن سکته را ارزیابی کنند.


دوباره همه عاشق مایکروسافت می‌شوند!

ساتیا نادلا در جریان رويداد ماكروسافت اعلام کرد که ما امیدهای بیشتر و آرمانها بزرگتری برای ویندوز داریم. به نظر میرسد مایکروسافت قصد دارد تا محبوبیت خود در بازار را افزایش داده و از این طریق بازار بیشتری را در رابطه با محصولات مختلف به دست آورد.


رقیب اینستاگرام از راه رسید

برنامههای متفاوتی برای اسمارت فون و تبلتها به بازار فناوری اطلاعات عرضه میشوند که گاهی با استقبال و گاهی با عدم استقبال مخاطبان مواجه می شوند.  اینستاگرام، یکی از اپلیکیشن هایی است که نگاه عکاسان و طرفداران عکاسی را به خود جلب کرده است. اما شاید این اپلیکیشن کمی قدیمی شده باشد تا برنامه جدیدی بتواند جایگزین اینستاگرام پرمخاطب شود. اپلیکیشن جدید VSCO Cam نام داشته و از قابلیت های اینستاگرام مانند به اشتراک گذاری تصاویر، مشاهده تصاویر دوستان و ... برخوردار است.


ارائه ویندوز ۱۰ از مایکروسافت

مایکروسافت سرانجام آنچه مصرفکنندگان میتوانند از نسخه بعدی ویندوز ببینند را رونمایی کرد. این غول تکنولوژی پیش از این چشمانداز کلی درباره مباحث فنی ویندوز ۱۰ برای راهاندازی کسب و کار در ماه سپتامبر ارائه کرده بود و اگرچه پیش از این اطلاعات بسیار خوبی درباره اینکه ویندوز ۱۰ چگونه عرضه خواهد شد، وجود داشت اما این بار مایکروسافت بهطور عینی این موضوع را که چگونه ویندوز ۱۰ در دنیای واقعی کار میکند با کاربران در میان گذاشت.


لیست رایج ترین پسورد های سال 2014 منتشر شد

در سال ۲۰۱۴ میلادی، حساب های کاربری بسیاری هک شدند تا اطلاعات شخصی و همینطور حساب های مالی آنها به سرقت برود، اما علت عمده آن را می توان در انتخاب رمز عبور نامناسب دانست. به گزارش ایتنا از مهر، شرکت SplashData موسسه تحقیقاتی است که در زمینه مدیریت رمزهای عبوری و همینطور امنیت شبکه فعالیت دارد و می کوشد تا با افشای بیشترین رمزهای عبوری یا بدترین آنها، امنیت حساب ها و همینطور اطلاعات شخصی کاربران را افزایش دهد.


۱۰ قابلیتِ ارزشمندِ لابراتورِ جیمیل که باید فعال‌شان کنید

جیمیل یکی از بهترین سرویسدهندههای ایمیل در دنیا است که میلیونها کاربر فعال و عموما راضی دارد. این سرویس ایمیل دارای قابلیتهای متنوع بسیاری است اما چندین قابلیت دیگر برای این سرویس وجود دارد که بصورت پیشفرض فعال نیستند. در این مقاله با این قابلیتها آشنا میشوید.


اخبار ضد و نقیض از فیلتر شدن سه شبکه اجتماعی در ایران

در پی اتمام مهلت دادستان کشور به وزارت ارتباطات مبنی بر ساماندهی شبکههای اجتماعی موبایلی، دستور قضایی برای فیلترینگ این شبکهها به دستگاه مجری صادر شد. به گزارش ایتنا از مهر، حدود ۳ ماه پیش دادستان کل کشور در نامهای به وزارت ارتباطات خواستار ساماندهی استفاده از نرمافزارهای موبایلی و شبکه های اجتماعی شد و به این وزارتخانه یک ماه مهلت داده شد که این دستور را اجرایی کند.


باریک‌ترین هارددیسک خارجی یک ترابایتی جهان

شرکت سونی اعلام کرد باریکترین هارددیسک خارجی جهان با ظرفیت داخلی یک ترابایت را که مبتنی بر فناوری HD-S1A ساخته شده است، برای نخستین بار وارد منطقه خاورمیانه میکند. به گزارش ایتنا به نقل از آیتیپی، این هارددیسک قابل حمل به انواع سیستمهای امنیتی مجهز شده است و از مهمترین ابزارهای به کار رفته روی آن میتوان به محافظت با کلمه عبور  و پشتیبانی گیری  اشاره کرد.


اینترنت عامل اصلی افزایش بهره‌وری و افزایش ساعات کاری است

شاید بسیاری بر این باور باشند که اینترنت و فناوریهای مرتبط با آن باعث کاهش ساعتهای کاری شده، اما این چنین نیست. تحقیقات صورت گرفته نشان داده که اینترنت با وجود افزایش بهرهوری، ساعات کاری را نیز بالا برده است. موسسهی تحقیقاتی Pew، از میان افراد بالغ آنلاینی که به انجام شغلهای تمام وقت یا پارهوقت میپردازند، پرسوجو کرده که نتایج حاصل از آن بسیار قابل توجه است.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  صفحات