عدم دسترسی پایدار به تلگرام در روزهای اخیر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره برقراری ارتباط با مدیران تلگرام گفت: ایمیلهایی بین همکاران ما و شبکه تلگرام رد و بدل شده و از ما خواسته شد تا بعضی از کانالهایی را که دارای مباحث غیراخلاقی هستند ببندند که این کار انجام شد، اما دو هفته پیش دوباره این کانالها را باز کردند و اگر این شرایط ادامه پیدا کند ما ناچاریم تصمیم کارگروه را اجرا کنیم. در واکنش به اخبار منتشرشده درباره فیلتر تلگرام اعلام کرد اقدامی جهت فیلتر شدن تلگرام از سوی این وزارتخانه صورت نگرفته است. این در حالی است که کاربران در ۲۴ ساعت گذشته (بیشتر) و در هفته اخیر (برخی کاربران) با اختلال هنگام اتصال به تلگرام و یا ارسال فایل مواجه بوده اند.


دسترسی به پایگاه های علمی از طریق وایرلس دانشجویی

به منظور دسترسی رایگان به پایگاههای علمی تحت قرارداد با موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری از جمله cvilica ، magiran و.. دانشجویان گرامی میتوانند پس از فعال سازی اشتراک اینترنت بی سیم خود در محیط موسسه نسبت به دریافت مقالات علمی اقدام نمایند. با توجه به اینکه دسترسی به صورت ip-based میباشد نیازی به دارا بودن نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به سایت های علمی نمیباشد و پس از اتصال WiFi و ورود به پایگاه دلخواه امکان دسترسی فراهم خواهد شد.


حفره امنیتی در Internet Explorer ویندوزهای ویستا تا 10

شرکت مایکروسافت در بسته به روزرسان نرمافزاری خود که هر ماه عرضه میشود، وصلهای را گنجانده که نصب آن بر روی همه نسخههای ویندوز از ویستا تا 10 ضروری است.به گزارش ایتنا از فارس، این شرکت هشدار داده که در صورت عدم نصب این وصله هکرها میتوانند از راه دور و با نفوذ به مرورگر اینترنتی Internet Explorer کدهای مخرب خود را بر روی رایانههای افراد قربانی اجرا کنند.


شناسایی بدافزار Btosjs.info - هدایت مرورگر به ww9

به گزارش واحد فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری بدافزاری به نام  Btosjs.info که با نام هایی مانند  ww6.js.btosjs.info و ww6.js.btosjs.info نیز شناخته میشود با تغییر آدرس پیش فرض مرورگرهای کاربران آنها را به صفحات مخرب هدایت می نماید. همچنین با اضافه کردن ww9 به ابتدای آدرس سایت ها باعث عدم باز شدن صحیح یک آدرس میگردد. در این مطلب به روش حذف این بدافزار می پردازیم.


آشنایی با مقاله ISI

موسسه اطلاعات علمی یا ISI که اختصار (Institute for Scientific Information) میباشد موسسهای با تمرکز بر علمسنجی و انتشارات علمی است که در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد. این موسسه توسط موسسه علمی تامسون در سال ۱۹۹۲ خریداری و بهعنوان Thomson ISI شناخته شد و اکنون نیز با نام Thomson Scientific شناخته میشود. این موسسه بخشی از شرکت Thomson Reuters است.


جشنواره حرکت هشتم در مشهد مقدس

جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن های علمی دانشجویی سراسر کشور سالانه به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می گردد جشنواره حرکت هشتم در مشهد مقدس و به میزبانی دانشگاه فردوسی از هجدهم تا بیستم مهرماه برگزار خواهد شد.  طی حکمی از سوی دکتر حسین میرزایی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم دکتر علی یوسفی به عنوان دبیر هشتمین جشنواره ملی حرکت منصوب شد.


شناسايي حفره WinRAR توسط كارشناسان ايراني

يک حفره امنیتی وصله نشده در نرمافزار محبوب WinRAR توسط گروهی از کارشناسان شناسایی شد و هشدارهای فراوان در مورد آن منتشر کردند.به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، نرمافزار WinRAR که برای کاربران ویندوزی عرضه شده است، یک ابزار کاربردی محسوب میشود که فایلها را از حالت فشرده خارج میکند و به کاربران امکان میدهد اطلاعات مورد نظر خود را در فرمتهای ZIP، RAR و 7Z فشرده سازی کنند.


ارائه اینترنت وایرلس به دانشجویان جدیدالورود

ضمن تبریک به پذیرفته شدگان جدید موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری ، دانشجویان جدیدالورود میتوانند جهت فعال سازی اشتراک اینترنت خود با همراه داشتن کارت موقت دانشجویی به واحد فناوری اطلاعات از ساعت 8 الی 14 همه روزه مراجعه و نسبت به دریافت مشخصات اقدام نمایند. دانشجویان ورودی گذشته نیز در صورت عدم فعال سازی در بازه قید شده به فناوری اطلاعات مراجعه فرمایند.


23 اصلاحیه امنیتی در Flash Player

شرکت Adobe یک بهروزرسانی امنیتی مهم انجام داد و با عرضه بستههای مختلف سعی کرد ۲۳ حفره و نقطه آسیبپذیر خطرناکی که در نرمافزار Flash Player موجود است را از بین ببرد. به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، روز گذشته شرکت Adobe آخرین بهروزرسانی امنیتی خود را در اختیار کاربران گذاشت و در آن به صورت ویژه بر نرمافزار Flash Player تاکید کرد. این بهروزسانی برای سیستمهای عامل ویندوز، مک و لینوکس انجام شد و «آسیبپذیریهای خطرناک که امکان دسترسی از راه دور هکرها را فراهم میکرد»، مورد هدف قرار گرفت.


اصول بهبود فرآیند کسب و کار

بهترین لغتی که میتواند فرآیند مربوط به مدیریت بهبود کسبوکار(BPI) را توصیف کند، واژه "تغییر" است. BPI رویکردی نظاممند است که هدف آن، کمک به سازمانهاست تا بتوانند با تکیه بر عوامل اشاره شده در زیر، تغییراتی چشمگیر در زمینه چگونگی انجام کسب و کار خود ایجاد کنند.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  صفحات