خروجی ویدئویی کلاس های ضبط شده adobe connect در moodle

به منظور دسترسی هر چه بهتر به کلاس های ضبط شده امکان دریافت خروجی ویدئویی کلاس ها به سامانه LMS اضافه شد. از این پس دانشجویان گرامی میتوانند در مقابل نام هر کلاس ضبط شده لینک خروجی ویدئویی را ملاحظه نمایند. جهت مشاهده راهنمای تصویری به این لینک مراجعه نمایید.


مشاهده فایل های ضبط شده adobe connect در moodle

به منظور سهولت دسترسی به فایل های ضبط شده کلاسی ، بلافاصله پس از اتمام کلاس فایل ضبط شده در سامانه LMS در دسترس دانشجویان گرامی می باشد. شما می توانید پس از انتخاب درس مربوطه و کلیک بر روی پیوند ورود به کلاس به لیست کامل فایل های ضبط شده کلاسی دسترسی داشته باشین. همچنین می توانید ویدئو آموزشی در این رابطه را از طریق این لینک ملاحظه فرمایید.


آسیب پذیری در سیستم مودل - تگ ها

آسیب پذیری جدیدی در سیستم مودل در بخش Tags شناسایی شده است که درجه این آسیب پذیری طبق رفرنس مودل حیاتی میباشد. نسخه های آسیب پذیر ویرایش های3.9.2, 3.8.5, 3.7.8 و 3.5.14  می باشد. از طریق این آسیب پذیری مهاجم امکان برقراری یک حمله Xss یا Cross Site Scripting را خواهد داشت.


آسیب پذیری در سیستم مودل - بخش ثبت نام کاربران

آسیب پذیری جدیدی در سیستم مودل در فایل enrol/manual/ajax.php شناسایی شده است که درجه این آسیب پذیری طبق رفرنس مودل حیاتی میباشد. نسخه های آسیب پذیر ویرایش های 3.9 ، 3.8 تا 3.8.3 ، 3.7 تا 3.7.6 ، 3.5 تا 3.5.12 و نسخه قبلی می باشد. از طریق این آسیب پذیری امکان تغییرات سطح دسترسی کاربران ثبت نام شده درس وجود خواهد داشت.


راه اندازی سامانه جدید اینترنت رایگان دانشجویی

به منظور ارائه سرویس های مناسب به دانشجویان گرامی و به جهت سهولت هر چه بیشتر در استفاده از اینترنت  سامانه اکانتینگ جدید توسط واحد فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری راه اندازی شد. در سامانه جدید امکان مشکاهده میزان مصرف روزانه ، هفتگی و ماهیانه وجود دارد همچنین قابلیت هایی از جمله تغییر کلمه عبور و .... نیز در سیستم فعال می باشد. دانشجویان گرامی می توانند جهت فعال سازی اکانت خود به واحد فناوری اطلاعات مراجعه نمایند.


سامانه «ویروس کاو» مرکز ماهر راه اندازی شد

سامانه «ویروس کاو» به عنوان پویشگر نرم افزارهای مخرب توسط مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) راه اندازی شد.  سامانه ویروسکاو (پویشگر بدافزار چند موتوره) با در اختیار داشتن ۱۰ آنتی ویروس بهروز، می تواند فایلهای مشکوک را مورد بررسی قرار دهد.


باج افزار (Ransomware) چیست

باج افزار نوعی از بدافزار است که به نفوذگران این امکان را میدهد تا بتوانند به کامپیوتر قربانی دسترسی پیدا کنند و اطلاعات او را رمزگذاری نمایند به صورتی که کاربر نتواند از سیستم خود استفاده کند. اصولا رایج ترین راههای آلوده شدن یک کامپیوتر به  باج افزار از طریق ایمیل و دریافت پیوست های مخرب و یا مراجعه به وب سایت های ناامن می باشد. در صورتی که باج افزار بتواند وارد کامپیوتر کاربری در شبکه شود بلافاصله نسبت به ورود و کد گذاری اطلاعات سرور نیز اقدام خواهد کرد (داریوهای اشتراکی که کاربر به آن دسترسی دارد) و حتی با نفوذ به هارد های متصل به شبکه اقدام به کدگذاری اطلاعات بک آپ میکنند تا مدیران شبکه چاره ای جز پرداخت هزینه های بالا به منظور بازیابی اطلاعات نداشته باشند.


بدون محدودیت دانلود کنید

دانشجویان گرامی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری می تواند از طریق سایت های اطلاع رسانی برادران و خواهران (جنب کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی) همه روزه با استفاده از کامپیوترهای مستقر در بخش های قید شده به استفاده نامحدود از اینترنت بپردازند. لازم به ذکر است تمامی کامپیوتر ها دارای امکان دسترسی به پایگاه های علمی طرف قرارداد موسسه می باشند.


باج افزار CryptoLocker

CryptoLocker نوعی  باج افزار طراحی شده برای ویندوز  است . برای نخستین در سال ۲۰۱۳ این بدافزار شناسایی شد و از طریق محتویات ایمیل و یا بات نتها انتقال به سیستم قربانی منتقل میشود . این بدافزار (باجافزار) فایلهای رایانه را رمزگذاری میکند (حتی فلش مموری متصل شده). کریپتو لاکر از الگوریتم آراسای برای رمزنگاری استفاده کرده و قربانی باید برای بازگشت اطلاعات خود پول بپردازد و هیچ تضمینی وجود ندارد که حتی در صورت پرداخت وجه نیز اطلاعات رمزگشایی شود.


تبریک روز دانشجو

 16آذر روز دانشجو را به شما دانشجویان عزیز تبریک عرض می نمائیم و به روان پاک شهیدانی که در راه ایستادگی در مقابل استعمار و استبداد، که خونشان در صحن دانشگاه ریخت و یادشان در ذهن دانشگاه ماند، درود می فرستیم.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  صفحات