آسیب پذیری در سیستم مودل - بخش ثبت نام کاربران

آسیب پذیری جدیدی در سیستم مودل در فایل enrol/manual/ajax.php شناسایی شده است که درجه این آسیب پذیری طبق رفرنس مودل حیاتی میباشد. نسخه های آسیب پذیر ویرایش های 3.9 ، 3.8 تا 3.8.3 ، 3.7 تا 3.7.6 ، 3.5 تا 3.5.12 و نسخه قبلی می باشد. از طریق این آسیب پذیری امکان تغییرات سطح دسترسی کاربران ثبت نام شده درس وجود خواهد داشت.


راه اندازی سامانه جدید اینترنت رایگان دانشجویی

به منظور ارائه سرویس های مناسب به دانشجویان گرامی و به جهت سهولت هر چه بیشتر در استفاده از اینترنت  سامانه اکانتینگ جدید توسط واحد فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری راه اندازی شد. در سامانه جدید امکان مشکاهده میزان مصرف روزانه ، هفتگی و ماهیانه وجود دارد همچنین قابلیت هایی از جمله تغییر کلمه عبور و .... نیز در سیستم فعال می باشد. دانشجویان گرامی می توانند جهت فعال سازی اکانت خود به واحد فناوری اطلاعات مراجعه نمایند.


سامانه «ویروس کاو» مرکز ماهر راه اندازی شد

سامانه «ویروس کاو» به عنوان پویشگر نرم افزارهای مخرب توسط مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) راه اندازی شد.  سامانه ویروسکاو (پویشگر بدافزار چند موتوره) با در اختیار داشتن ۱۰ آنتی ویروس بهروز، می تواند فایلهای مشکوک را مورد بررسی قرار دهد.


باج افزار (Ransomware) چیست

باج افزار نوعی از بدافزار است که به نفوذگران این امکان را میدهد تا بتوانند به کامپیوتر قربانی دسترسی پیدا کنند و اطلاعات او را رمزگذاری نمایند به صورتی که کاربر نتواند از سیستم خود استفاده کند. اصولا رایج ترین راههای آلوده شدن یک کامپیوتر به  باج افزار از طریق ایمیل و دریافت پیوست های مخرب و یا مراجعه به وب سایت های ناامن می باشد. در صورتی که باج افزار بتواند وارد کامپیوتر کاربری در شبکه شود بلافاصله نسبت به ورود و کد گذاری اطلاعات سرور نیز اقدام خواهد کرد (داریوهای اشتراکی که کاربر به آن دسترسی دارد) و حتی با نفوذ به هارد های متصل به شبکه اقدام به کدگذاری اطلاعات بک آپ میکنند تا مدیران شبکه چاره ای جز پرداخت هزینه های بالا به منظور بازیابی اطلاعات نداشته باشند.


بدون محدودیت دانلود کنید

دانشجویان گرامی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری می تواند از طریق سایت های اطلاع رسانی برادران و خواهران (جنب کتابخانه و مرکز اطلاع رسانی) همه روزه با استفاده از کامپیوترهای مستقر در بخش های قید شده به استفاده نامحدود از اینترنت بپردازند. لازم به ذکر است تمامی کامپیوتر ها دارای امکان دسترسی به پایگاه های علمی طرف قرارداد موسسه می باشند.


باج افزار CryptoLocker

CryptoLocker نوعی  باج افزار طراحی شده برای ویندوز  است . برای نخستین در سال ۲۰۱۳ این بدافزار شناسایی شد و از طریق محتویات ایمیل و یا بات نتها انتقال به سیستم قربانی منتقل میشود . این بدافزار (باجافزار) فایلهای رایانه را رمزگذاری میکند (حتی فلش مموری متصل شده). کریپتو لاکر از الگوریتم آراسای برای رمزنگاری استفاده کرده و قربانی باید برای بازگشت اطلاعات خود پول بپردازد و هیچ تضمینی وجود ندارد که حتی در صورت پرداخت وجه نیز اطلاعات رمزگشایی شود.


تبریک روز دانشجو

 16آذر روز دانشجو را به شما دانشجویان عزیز تبریک عرض می نمائیم و به روان پاک شهیدانی که در راه ایستادگی در مقابل استعمار و استبداد، که خونشان در صحن دانشگاه ریخت و یادشان در ذهن دانشگاه ماند، درود می فرستیم.


ارتقا سرعت و حجم دریافتی اینترنت دانشجویی

به منظور ارائه سرویس های هر چه بهتر به دانشجویان گرامی ، زیر ساخت مورد استفاده در بخش اینترنت دانشجویی ارتقا پیدا کرد. از این پس امکان دریافت تعداد نامحدود فایل ها با حداکثر حجم 20 مگابایت برای هر دانشجو فعال می باشد. بعنوان مثال هر دانشجو می تواند 10 ها مقاله با حجم 20 مگابایت را در طول روز از نشریات علمی و ... دریافت نماید.


botnet چیست

botnet  شبکه هایی هستند که با در اختیار گرفتن مجموعهای از کامپیوترها که بات(bot) نامیده میشوند به منظور حملات سایبری مورد استفاده قرار میگیرند. این شبکهها توسط یک و یا چند مهاجم که botmasters نامیده میشوند، با هدف انجام فعالیتهای مخرب کنترل میگردند. به عبارت بهتر رباتها کدهای مخربی هستند که بر روی کامپیوترهای میزبان اجرا میشوند تا امکان کنترل نمودن آنها از راه دور را برای botmasterها فراهم نمایند و آنها بتوانند این مجموعه را وادار به انجام فعالیتهای مختلف نمایند.


به روزرسانی بیش از 100 بسته در Centos

طبق بررسی بعمل آمده توسط واحد فناوری اطلاعات اقبال لاهوری در مورخ 8 خرداد 95 بیش از 100 به روزرسانی جدید در repository مرتبط به سیستم عامل 6 centos در دسترس میباشد. این به روز رسانی ها در بخش هایی از جمله kernel , openssl , openssh و... میباشدکه دارای اهمیت بالای در حفظ امنیت و پایداری سیستم عامل است.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  صفحات