ارتقا سرعت و حجم دریافتی اینترنت دانشجویی

به منظور ارائه سرویس های هر چه بهتر به دانشجویان گرامی ، زیر ساخت مورد استفاده در بخش اینترنت دانشجویی ارتقا پیدا کرد. از این پس امکان دریافت تعداد نامحدود فایل ها با حداکثر حجم 20 مگابایت برای هر دانشجو فعال می باشد. بعنوان مثال هر دانشجو می تواند 10 ها مقاله با حجم 20 مگابایت را در طول روز از نشریات علمی و ... دریافت نماید.


botnet چیست

botnet  شبکه هایی هستند که با در اختیار گرفتن مجموعهای از کامپیوترها که بات(bot) نامیده میشوند به منظور حملات سایبری مورد استفاده قرار میگیرند. این شبکهها توسط یک و یا چند مهاجم که botmasters نامیده میشوند، با هدف انجام فعالیتهای مخرب کنترل میگردند. به عبارت بهتر رباتها کدهای مخربی هستند که بر روی کامپیوترهای میزبان اجرا میشوند تا امکان کنترل نمودن آنها از راه دور را برای botmasterها فراهم نمایند و آنها بتوانند این مجموعه را وادار به انجام فعالیتهای مختلف نمایند.


به روزرسانی بیش از 100 بسته در Centos

طبق بررسی بعمل آمده توسط واحد فناوری اطلاعات اقبال لاهوری در مورخ 8 خرداد 95 بیش از 100 به روزرسانی جدید در repository مرتبط به سیستم عامل 6 centos در دسترس میباشد. این به روز رسانی ها در بخش هایی از جمله kernel , openssl , openssh و... میباشدکه دارای اهمیت بالای در حفظ امنیت و پایداری سیستم عامل است.


ارائه اکانت اینترنت به دانشجویان

دانشجویان گرامی میتوانند با مراجعه به واحد فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری و با همراه داشتن کارت دانشجویی نسبت به فعال سازی اکانت اینترنت خود اقدام نمایند. با استفاده از اکانت اینترنت شما  میتوانید از اینترنت بصورت وایرلس در نقاط مختلف موسسه و همچنین در کارگاهها و با استفاده از کامپیوتر های موجود استفاده نمایند.


crm چیست

crm اختصار عبارت Customer Relationships Management به معنای مدیریت ارتباط با مشتریان است. CRM از سه بخش تشکيل شده است. مشتری Customer، روابط Relationship و مديريت Management. منظور از مشتری، مصرف کننده نهايی است که در روابط ارزش آفرين، نقش حمايت کننده را داراست. منظور از روابط، ايجاد مشتريان وفادارتر و سودمندتر  از طريق « ارتباط ياد گيرنده Learning Relationship » است. مديريت، خلاقيت و هدايت (رهبری) يک فرآيند کسب و کار مشتری مدار و قراردادن مشتری در مرکز فرآيندها و تجارب يک سازمان است.


تبدیل فایل های PDF به Word

PDF کوتاه شده Portable Document Format (قالب سند قابل حمل) است. برای اولین بار این فرمت توسط شرکت Adobe ارائه شد. از نرمافزارهای اولیه خواندن پیدیاف می توان به ادوبی آکروبات اشاره نمود. با توجه به فراگیر بودن این فرمت در موارد متعدد  تبدیل سند PDF  به Word توسط کاربران مختلف مورد بررسی و جستجو قرار گرفته است . از این رو در ادامه به معرفی یک نرم افزار و یک سرویس آنلاین در این رابطه میپردازیم.


آنتی ویروس ClamAV

 ClamAV یک آنتی ویروس رایگان برای سرور های مبتنی بر لینوکس  است که از قدرت خوبی جهت حذف فایل های مخرب برخوردار است. برای هر مدیر سروری بررسی و آنالیز فایل های موجود به منظور پیدا کردن کدهای مخرب از ضروریات محسوب میشود. در ادامه با استفاده از یک دستور مفید که مرتبط به آنتی ویروس ClamAV میشود به بررسی تمام دایرکتوری های public_html خود میپردازیم.


تست نفوذ یا Penetration test

یک تست نفوذ یا Penetration Test یک پروسه مجاز، برنامه ریزی شده و سیستماتیک برای به کارگیری آسیب پذیری ها جهت نفوذ به سرور، شبکه و یا منابع برنامه های کاربردی است. در واقع تست نفوذ روشی برای ارزیابی امنیتی یک سیستم یا شبکه کامپیوتری است که از طریق شبیه سازی حمله یک هکر یا نفوذگر خرابکار صورت می گیرد. پروسه تست نفوذ یک تحلیل فعال از سیستم برای یافتن هر حفره، آسیب پذیری و نقص فنی است که بالقوه یک ضعف امنیتی سیستم محسوب می شود.


آشنایی با دستور YUM

 YUM که اختصار Yellowdog Updater Modified است یک مدیریت بسته یا (Package Manager) در توزیع های RPM Based می باشد. RPM مخفف کلمه های RedHat Package Manager است و سیستم Package Manager پیشفرض توزیع های لینوکسی است که از ساختار Package Management ای به همین اسم استفاده می کنند. این نوع ساختار Package Manager توسط شرکت ردهت طراحی و ایجاد شد و به سرعت توسط بسیاری از توزیع های لینوکس دیگر مورد استفاده قرار گرفت.


سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست

سیستم های مدیریت محتوا یا Content Management System که به اختصار CMS گفته میشوند به معنای بستری است در پشت سایت که فرآیند ایجاد ، مدیریت و نمایش محتوا را برای شما آسان می کند. cms  به مدیران سایت ها اجازه میدهد که بدون داشتن دانش کدنویسی بتوانند صفحات سایت خود را ایجاد کرده و آنها را تغییر دهند. امروزه سیستم های مدیریت محتوای گوناگونی جهت راه اندازی وب سایت هایی که نیاز به بروز رسانی از بستر از پیش آماده دارند در دسترس است که میتوان به جوملا ، دروپال ، نیوک فارسی ، وردپرس و... اشاره کرد.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  صفحات