schema Markup چیست

به زبان ساده با استفاده از Schema Markup سایت خود را به منظور فهم بهتر موتورهای جستجو برنامه نویسی میکنم. با گذشت زمان و تغییر تکنیک های بهینه سازی سایت ها برای نمایش نتایج هر چه بهتر در  موتورهای جستجو  استاندارد های مختلفی یصورت یکپارچه توسط موتورهای جستجو مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.


طراحی وب چیست

طراحی وب یا Web design به مهارت ساخت و راه اندازی صفحات وب گفته میشود. وبسایت یا تارنما مجموعهای از فایلهای مختلف اعم از تصاویر ، متون و یا فایلهای برنامه نویسی شده است که با استفاده از قوانین بکارگیری کدهای یک صفحه وب با هم در ارتباط هستند. پس از تکمیل پروسه طراحی ، وب سایت باید بر روی کامپیوتر میزبان جهت سرویس دهی به کاربران مستقر گردد. امروزه میتوان گفت دارا بودن وب سایت برای هر مجموعه ای ضروری شده است و طراحی و پیاده سازی یک وب سایت توسط Web Designer انجام میشود.


تراشه هلیو ایکس پی 10 در قلب بیش از ۱۰۰ مدل گوشی هوشمند

کمپانی تایوانی مدیاتک امیدواری بسیاری به موفقیت تراشهی هلیو پی ۱۰ دارد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط تایوانیها این تراشه در سال جاری میلادی روی بیش از ۱۰۰ مدل گوشیهوشمند قرار خواهد گرفت.


عدم دریافت وصله های امنیتی برای ویندوز 8

کاربران ویندوز 8 که نسخه سیستم عامل خود را به ویندوز 8.1 و یا ویندوز 10 ارتقاء ندادهاند، از این پس از دریافت پچهای امنیتی محروم خواهند شد. این موضوع بدلیل تهدیدات امنیتی فراوانی است که برای نسخههای پیشین این سیستم عامل وجود دارد.به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، این موضوع برای دارندگان ویندوز 8 کمی سنگین به نظر میرسد، چرا که به عنوان مثال کاربران ویندوز 7 صرفا با نصب سرویس پک لازم، میتوانند همچنان از پشتیبانی امنیتی مایکروسافت برخوردار باشند.


شاخص h-index چیست

این شاخص در سال ۲۰۰۵ میلادی توسط فیزیکدانی به نام Jorge E. Hirsch برای اولین بار مطرح شد و همچنین با نام هیرش ایندکس نیز شناخته شده است. این شاخص یک عدد است که میزان اثرگذاری علمی یک دانشمند را به صورت کمی نشان می دهد. نحوه محاسبه این شاخص با در نظر گرفتن تعداد مقالات پر استناد یک محقق و دفعاتی که به آن مقالات توسط سایرین استناد شده است ،می باشد. این شاخص برای بررسی تاثیر گذاری علمی چند دانشمند یا یک موسسه علمی یا دانشگاهها نیز کاربرد دارد.


دوره کارآموزی کارگاه های کامپیوتر

دانشجویانی که تمایل به گذراندن دوره کارآموزی در کارگاههای کامپیوتر و یا سایت های اطلاع رسانی را دارند میتوانند در ساعات اداری به واحد فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مراجعه نمایند. آشنایی اولیه به محیط ویندوز و نرم افزار های جانبی از جمله آفیس و .. جهت شروع کارآموزی ضروری است.


برخی راهکارهای ارتباطات مجازی

امروزه ارتباطات مجازی نقش مهمی در بین افراد جوامع مختلف پیدا کرده است. بهره گیری از بستر های متفاوت مبتنی بر تلفن های همراه ، رایانه ها و ... به منظور ایجاد ارتباط در دنیای مجازی امری فراگیر شده است. از این رو جهت آشنایی هر چه بیشتر اساتید ، دانشجویان ، معلمین و دانش آموزان  گرامی به معرفی روش ها و نرم افزار های مختلف در این زمینه میپردازیم.


LiFi با سرعت 100 برابر سریعتر از WiFi

احتمالا طی هفته های آتی اخبار بیشتری در رابطه با لایفای (LiFi) خواهید شنید. لای فای فناوری وایرلسی است که دادهها را با سرعت بالا با استفاه از نور مرئی منتقل می کند.این فناوری از ارتباط  نور مرئی بهره میبرد، نوری که فرکانسی بین ۴۰۰ و ۸۰۰ ترا هرتز دارد. LiFi به نوعی مثل کد مورس بسیار پیشرفته کار میکند. در واقع سو سو زدنهای نور که در کثری از زمان اتفاق می افتد برای انتقال داده به صورت باینری  استفاده میشوند.


۹۷ درصد ابرکامپیوترهای جهان مبتنی بر لینوکس

لینوکس برای مدتهای طولانی کاربردیترین سیستم عامل برای ابرکامپیوترها محسوب میشود. در آخرین نسخه از لیست Top 500 مربوط به برترین ابرکامپیوترهای جهان، ۹۷ درصد از قویترین آنها مبتنی بر سیستم عامل لینوکس فعالیت میکرند.


بهترین مهندسان جهان استخدام شرکت گوگل هستند

به گفته مرکز تحقیقاتی Bernstein شرکت آلفابت و زیرمجموعه بزرگ آن یعنی گوگل بهترین و باکیفیتترین مهندسان جهان را در خود جا داده است. به گزارش واحد فناوری اطلاعات موسسه اقبال لاهوری از رایورز به نقل از زد.دی.نت، این مرکز تحقیقاتی گزارش خود را مبتنی بر دادههای شرکت SignalFire منتشر کرد و توضیح داد شرکتهای توئیتر، فیسبوک و آمازون نیز استعدادهای بزرگی را در خود جا دادهاند.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  صفحات