ارائه اکانت اینترنت به دانشجویان

دانشجویان گرامی میتوانند با مراجعه به واحد فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری و با همراه داشتن کارت دانشجویی نسبت به فعال سازی اکانت اینترنت خود اقدام نمایند. با استفاده از اکانت اینترنت شما  میتوانید از اینترنت بصورت وایرلس در نقاط مختلف موسسه و همچنین در کارگاهها و با استفاده از کامپیوتر های موجود استفاده نمایند.


crm چیست

crm اختصار عبارت Customer Relationships Management به معنای مدیریت ارتباط با مشتریان است. CRM از سه بخش تشکيل شده است. مشتری Customer، روابط Relationship و مديريت Management. منظور از مشتری، مصرف کننده نهايی است که در روابط ارزش آفرين، نقش حمايت کننده را داراست. منظور از روابط، ايجاد مشتريان وفادارتر و سودمندتر  از طريق « ارتباط ياد گيرنده Learning Relationship » است. مديريت، خلاقيت و هدايت (رهبری) يک فرآيند کسب و کار مشتری مدار و قراردادن مشتری در مرکز فرآيندها و تجارب يک سازمان است.


تبدیل فایل های PDF به Word

PDF کوتاه شده Portable Document Format (قالب سند قابل حمل) است. برای اولین بار این فرمت توسط شرکت Adobe ارائه شد. از نرمافزارهای اولیه خواندن پیدیاف می توان به ادوبی آکروبات اشاره نمود. با توجه به فراگیر بودن این فرمت در موارد متعدد  تبدیل سند PDF  به Word توسط کاربران مختلف مورد بررسی و جستجو قرار گرفته است . از این رو در ادامه به معرفی یک نرم افزار و یک سرویس آنلاین در این رابطه میپردازیم.


آنتی ویروس ClamAV

 ClamAV یک آنتی ویروس رایگان برای سرور های مبتنی بر لینوکس  است که از قدرت خوبی جهت حذف فایل های مخرب برخوردار است. برای هر مدیر سروری بررسی و آنالیز فایل های موجود به منظور پیدا کردن کدهای مخرب از ضروریات محسوب میشود. در ادامه با استفاده از یک دستور مفید که مرتبط به آنتی ویروس ClamAV میشود به بررسی تمام دایرکتوری های public_html خود میپردازیم.


تست نفوذ یا Penetration test

یک تست نفوذ یا Penetration Test یک پروسه مجاز، برنامه ریزی شده و سیستماتیک برای به کارگیری آسیب پذیری ها جهت نفوذ به سرور، شبکه و یا منابع برنامه های کاربردی است. در واقع تست نفوذ روشی برای ارزیابی امنیتی یک سیستم یا شبکه کامپیوتری است که از طریق شبیه سازی حمله یک هکر یا نفوذگر خرابکار صورت می گیرد. پروسه تست نفوذ یک تحلیل فعال از سیستم برای یافتن هر حفره، آسیب پذیری و نقص فنی است که بالقوه یک ضعف امنیتی سیستم محسوب می شود.


آشنایی با دستور YUM

 YUM که اختصار Yellowdog Updater Modified است یک مدیریت بسته یا (Package Manager) در توزیع های RPM Based می باشد. RPM مخفف کلمه های RedHat Package Manager است و سیستم Package Manager پیشفرض توزیع های لینوکسی است که از ساختار Package Management ای به همین اسم استفاده می کنند. این نوع ساختار Package Manager توسط شرکت ردهت طراحی و ایجاد شد و به سرعت توسط بسیاری از توزیع های لینوکس دیگر مورد استفاده قرار گرفت.


سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست

سیستم های مدیریت محتوا یا Content Management System که به اختصار CMS گفته میشوند به معنای بستری است در پشت سایت که فرآیند ایجاد ، مدیریت و نمایش محتوا را برای شما آسان می کند. cms  به مدیران سایت ها اجازه میدهد که بدون داشتن دانش کدنویسی بتوانند صفحات سایت خود را ایجاد کرده و آنها را تغییر دهند. امروزه سیستم های مدیریت محتوای گوناگونی جهت راه اندازی وب سایت هایی که نیاز به بروز رسانی از بستر از پیش آماده دارند در دسترس است که میتوان به جوملا ، دروپال ، نیوک فارسی ، وردپرس و... اشاره کرد.


schema Markup چیست

به زبان ساده با استفاده از Schema Markup سایت خود را به منظور فهم بهتر موتورهای جستجو برنامه نویسی میکنم. با گذشت زمان و تغییر تکنیک های بهینه سازی سایت ها برای نمایش نتایج هر چه بهتر در  موتورهای جستجو  استاندارد های مختلفی یصورت یکپارچه توسط موتورهای جستجو مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.


طراحی وب چیست

طراحی وب یا Web design به مهارت ساخت و راه اندازی صفحات وب گفته میشود. وبسایت یا تارنما مجموعهای از فایلهای مختلف اعم از تصاویر ، متون و یا فایلهای برنامه نویسی شده است که با استفاده از قوانین بکارگیری کدهای یک صفحه وب با هم در ارتباط هستند. پس از تکمیل پروسه طراحی ، وب سایت باید بر روی کامپیوتر میزبان جهت سرویس دهی به کاربران مستقر گردد. امروزه میتوان گفت دارا بودن وب سایت برای هر مجموعه ای ضروری شده است و طراحی و پیاده سازی یک وب سایت توسط Web Designer انجام میشود.


تراشه هلیو ایکس پی 10 در قلب بیش از ۱۰۰ مدل گوشی هوشمند

کمپانی تایوانی مدیاتک امیدواری بسیاری به موفقیت تراشهی هلیو پی ۱۰ دارد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط تایوانیها این تراشه در سال جاری میلادی روی بیش از ۱۰۰ مدل گوشیهوشمند قرار خواهد گرفت.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  صفحات