ابزار جدید برای زبان برنامه‌نویسی SQL عرضه شد

استارتآپ Couchbase که از نرمافزار پایگاه داده NoSQL پشتیبانی میکند، از تابستان امسال ابزار جدیدی را در اختیار مشترکان خود قرار میدهد که بتوانند سازگاری بیشتری را زبان برنامهنویسی SQL داشته باشند.به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، این سیستم برای بیشتر از یک سال به صورت آزمایشی با نام N1QL در اختیار مراکز توسعهدهنده نرمافزار قرار گرفت و این بار گفته شده است که تابستان امسال به عنوان بخشی از سیستم جامع Couchbase Server با نام SQL for Documents عرضه میشود.


نکاتی برای جلوگیری از مصرف بالای حجم اینترنت

در حال وبگردی هستید و ناگهان با پیغامی مبنی بر پایان حجم اینترنت خود مواجه میشوید، شاید بهتر باشد کمی در رابطه با نوع مصرف حجم خود بیشتر فکر کنید. در ادامه برخی نکات سریع برای کنترل مصرف اینترنت را با هم مرور میکنیم.


سیستم‌عامل لینوکس Red Hat به‌روز شد

شرکت Red Hat از بزرگترین توسعهدهندگان راهکارهای متنباز محصول جدید را با نام Enterprise Linux ۷ Atomic Host OS در قالب «نسل بعدی ابزارهای مبتنی بر لینوکس» معرفی کرد. به گزارش ایتنا از  رایورز به نقل از آیتیپی، در بیانیه این شرکت گفته شد: «سیستم Red Hat Enterprise Linux ۷ Atomic Host تمام محتویات مورد نیاز برای بستهبندی و اجرای ابزارهای نوشته شده بر پایانه کانتینرهای Red Hat Enterprise Linux ۶ و ۷ را ارایه میدهد.»


اهدای جوایز اولین دوره مسابقات وبلاگ نویسی

اولین دوره مسابقات وبلاگ نویسی مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری با اهدای جوایز نفرات برتر به پایان رسید. اهدا جوایز نفرات برگزیده توسط جناب آقای مهندس فاضل نسب مدیریت فناوری اطلاعات و معاون دانشجویی انجام شد. در این مراسم جوایز و لوح های تقدیر به دانشجویان برتر تقدیم شد.


همایش امنیت در فضای سایبر

با توجه به رشد روز افزون جرائم سایبری در کشور تشخیص و پیشگیری از جرائم سهم به سزایی در زمینه شناسایی جرم ایفا می کند. همچنین آموزش این مسائل می تواند گام بزرگی در جهت امنیت در فضای مجازی در سطح استان برای این مهم بردارد. در این راستا پلیس فتا استان خراسان رضوی با همکاری شرکت فناوران توسعه امن ناجی و شرکت کیانا پارس کیش اقدام به برگزاری همایشی با عنوان امنیت در فضای سایبر در تاریخ 10  اسفند ماه1393 در محل سالن همایش های هتل ثامن نموده است. 


کنفرانس «امنیت اطلاعات» در تهران برگزار می‌شود

گروه تولیدی برنامه های فناوری اطلاعات صدا و سیما و شرکت پیشگامان فرهنگ بهروز، روز جمعه، ۸ اسفند ۹۳ کنفرانسی تحت عنوان «تکنولوژی، آموزش و توسعه فناوری اطلاعات» برگزار خواهند کرد که به مباحث متنوع حوزه آیتی و امنیت اطلاعات خواهد پرداخت.


سرقت ۳۰۰ میلیون دلار توسط هکرها با استفاده از کرم Carbanak

بیشک بانکها و موسسات مالی را باید بهعنوان یکی از اهداف خوب برای هکرها دانست. متخصصان امنیتی کسپراسکی، جزئیات مربوط به یک کرم مخرب را منتشر کردند که هکرها توانستهاند با استفاده از آن ۳۰۰ میلیون دلار را از موسسات مالی در ۳۰ کشور بیرون بکشند.


اصطلاحات مهم مودم در شناسایی نویز سرویس ADSL

تا حالا شاید با قطع شدن چراغ DSL در حین کار با اینترنت مواجه شده باشید. یا حتی با افت سرعت شدید در باز کردن سایت ها و دانلود روبه رو شده باشید. اما وقت آن رسیده است که خودتان مشکل خود را حل کنید . در این آموزش قصد داریم شما کاربران را با طریقه چک کردن میزان نویز و راه های موجود جهت حل این مشکل  آشنا کنیم.در ابتدا یک توضیح مختصری در مورد ، SNR ها و Line Attenuation ها می دهیم.


آغاز به کار ۲ موتور جستجوی ملی در دهه فجر

وزیر ارتباطات گفت ۲ موتور جستجوی ملی(«گُرگُر» و «پارسیجو» نام این دو موتور جستجو هستند) در دهه فجر راهاندازی خواهند شد. همچنین وی از موفقیت ۸۳ درصدی فیلتر اینستاگرام خبر داد.محمود واعظی در حاشیه مراسم راهاندازی ترانزیت ارتباطی کشور عراق در جمع خبرنگاران گفت: فاز دوم پروژه فیلترینگ هوشمند با پیادهسازی دو نرمافزار جدید بر روی سایر شبکه های اجتماعی اجرایی می شود.


ایمن‌ترِن و سریع‌ترين استانداردهای رمزنگاری ارتباطات بی‌سیم

با افزایش محبوبیت استفاده از ارتباطات وایفای در اغلب گجتهای امروزی، لزوم توجه به رعایت نکات امنیتی نیز بیش از پیش نمود پیدا میکند. اما اگر با روشهای متداول برای احراز هویت و رمزگذاری این ارتباطات وایفای و مزایا و معایب آنها آشنایی ندارید با ما همراه شوید تا به بررسی جامع این استانداردها بپردازیم.


 صفحات  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  صفحات